Jak ćwiczyć inteligencję dziecka?

Czy wiesz, jak skutecznie rozwijać IQ swojego dziecka? To nie lada sztuka dobrze poprowadzić dziecko w drodze ku dorosłości, jednocześnie gra jest warta świeczki. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbasz o rozwój malucha, będziesz miała do czynienia z bardzo mądrym człowiekiem. A o to nam chodzi, prawda?:)

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w dobry sposób i rozwijało swoją inteligencję na różne sposoby, możesz mu w tym pomóc. Jak? Poniżej przedstawiamy Wam przydatne sposoby, aby ćwiczyć inteligencję u naszych maluchów!

1. „Wszystko wynosi się z domu”
Dom to najbardziej przyjazne środowisko dla Twojego dziecka, dlatego wykorzystaj warunki, które tam panują. Możecie zaplanować wspólne wieczorne zabawy albo po jednej zagadce logicznej tuż po przebudzeniu. Pamiętaj, żeby podczas rozmowy opowiadać tak, aby maksymalnie rozbudzać wyobraźnię swojego dziecka.

2. Ciekawość to pierwszy stopień do… wyższego IQ
Dzieci są istotami niezwykle ciekawymi świata i bardzo często zadają rodzicom szereg pytań. I dobrze! Wykorzystaj takie okazje, aby zaspokoić dziecięcą ciekawość. Rozmawiaj, pytaj, rozwijaj swoje odpowiedzi i zachęcaj do parafrazowania. Nigdy nie omijaj pytań, które wydają Ci się trudne lub niewygodne. Dzieci lubią o wszystkim wiedzieć, a inteligencja dziecka musi być odpowiednio ukształtowana.

3. A po szkole idziemy na…
Kursy intelektualne to doskonała okazja, aby maluchy mogły rozwijać swoje umiejętności. Podczas wyboru właściwego kursu, kieruj się preferencjami dziecka. Jeśli lubi matematykę – pomyśl o zajęciach pozalekcyjnych, które sprawią, że matematyka stanie się jego prawdziwą pasją.

4. Łamigłówki dla Bystrzaków
Wspólne gry to nie tylko sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i logiki, ale również okazja do wspólnej zabawy. Zorganizuj grę, która zarówno zaangażuje Twoje dziecko, jak też rodzeństwo lub resztę domowników. Gry logiczne uczą szybkiego podejmowania decyzji, analitycznego myślenia i współpracy.

5. „Z kim przystajesz, takim się stajesz”
To stare porzekadło niesie w sobie dużo prawdy. Nie bez powodu towarzystwo ma niebagatelne znaczenie w rozwoju intelektualnym dziecko. Warto pozwolić dziecku samodzielnie dobierać sobie znajomych, jednocześnie zwracać uwagę na to czy mają wspólne zainteresowania i jakie głoszą wartości.

To co, zaczynamy?
Inteligencja dziecka jest niezwykle potężna, dlatego wspieraj swojego malucha w rozwoju i czuwaj nad dziecięcym potencjałem!