Jak metodą małych kroków wychować zdrowe i energiczne dziecko?

Zdrowie to podstawa! To dlatego każda Mama robi wszystko, aby móc z dumą powiedzieć: moje dziecko prowadzi zdrowy tryb życia. W przypadku zdrowych nawyków, aktywności i równowagi psychicznej to rodzice przejmują pałeczkę i robią wszystko, aby ich dzieci były silne, zdrowe i pełne dobrej energii.

W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jak to zrobić! W tym krótkim poradniku poznasz kilka prostych sposobów jak zachować zdrowie Twojego dziecka i cieszyć się z każdej wspólnej chwili!

10 sposobów jak wychować zdrowe i energiczne dziecko

1. Wczesne wstawanie – organizm dziecka nie potrzebuje więcej niż 6-8 godzin snu, a późne wstawanie rozleniwia i bywa przyczyną złego samopoczucia.
2. Zdrowe śniadanie – to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Pełnowartościowe, obfite śniadanie to podstawa zdrowej diety. Zadbaj, aby śniadanie Twojego dziecka zawierało wszystkie potrzebne składniki odżywcze – białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i sole mineralne.
3. Dużo wody – dziecko codziennie powinno wypijać ok. 1-1,5 litra płynów. Najlepsza jest zwykła woda mineralna. Unikajcie soków słodzonych, czarnych herbat czy przetworzonych napojów.
4. Bez cukru i soli – ani jedno, ani drugie w nadmiarze nie jest zdrowe na organizmu.
5. Nie dla jedzenia na mieście – słodkości w szkolnych sklepach czy przydrożne zapiekanki na dworcach nie wróżą zdrowego samopoczucia.
6. Eliminacja gazowanych napojów – wszystkie słodkie i sztucznie barwione napoje powinny wylądować w koszu, a na ich miejsce pojawić się woda mineralna.
7. Aktywność fizyczna – Nie musisz od razu zapisywać dziecka na całotygodniowe zajęcia, na początek wystarczy spacer lub ćwiczenia w domu. Ruch to podstawa!
8. Odstawienie telewizora i komputera – chroń wzrok swojego dziecka. Zamiast wielogodzinnych gier na komputerze zaproponuj książkę lub wspólny odpoczynek.
9. Higiena – przypominaj o codziennej higienie osobistej – prysznicu, myciu rąk po każdej wizycie w toalecie i przed jedzeniem, dzięki czemu utrzymasz z dala od dziecka wiele chorób.
10. Nie korzystaj z używek w obecności dziecka – papierosy, alkohol, a nawet mocna kawa nie idą w parze z dobrym przykładem, który chcesz dać swojemu dziecku.

Zastosuj te wskazówki, a przekonasz się, że zdrowy tryb życia zaczyna się od drobnych, codziennych aktywnościi! Powodzenia!